تبلیغات
نغمه - مطالب بهمن 1390
 
نغمه
مرغ خوش خوان من اینبار بخوان نغمه عشق...

نیست شوقى كه زبان باز كنم، از چه بخوانم

من كه منفور زمانم، چه بخوانم چه نخوانم

چه بگویم سخن از شهد، كه زهر است به كامم

واى از مشت ستمگر كه بكوبیده دهانم

نیست غمخوار مرا در همه دنیا كه بنازم

چه بگریم، چه بخندم، چه بمیرم، چه بمانم

من و این كنج اسارت، غم ناكامى و حسرت

كه عبث زاده‌ام و مهر بباید به دهانم

دانم اى دل كه بهاران بود و موسم عشرت

من پربسته چه سازم كه پریدن نتوانم

گرچه دیرى است خموشم، نرود نغمه زیادم

زان كه هر لحظه به نجوا سخن از دل برهانم

یاد آن روز گرامى كه قفس را بشكافم

سر برون آرم از این عزلت و مستانه بخوانم

من نه آن بید ضعیفم كه ز هر باد بلرزم

دخت افغانم و برجاست كه دایم به فغانم


شعر از خانم نادیه انجمن شاعر ه مرحوم افغان

نوع مطلب : ادبیات، فرهنگی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
این مطلب رمزدار است، جهت مشاهده باید کلمه رمز این مطلب را وارد کنید.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

امروزه در علم پزشکی و روان شناسی به این نتیجه رسیده اند که خنده نوعی آرامش و استرس مثبت است که رغبت به زندگی را در فرد افزایش می دهد. خنده از بروز حالاتی چون خشم، ترس، سستی و رخوت می کاهد. زیرا زمانی که ما بخندیم و صورتی آرام و متبسم داشته باشیم، این حالات چهره ما می تواند تاثیر عمیقی در چگونگی تفکر و احساس ما داشته باشد و در نهایت، ما را به آرامش برساند.

خندیدن می تواند تغییرات فیزیولوژیکی گسترده ای چون، بهبود عمل هضم، تنظیم تمام سیستم های داخلی و بهبود جریان خون را در بدن به وجود آورد. افرادی که به سادگی لبخند می زنند، از سلامت جسمانی و روانی بیشتری (نسبت به افراد غمگین) برخوردارند.

لبخند زدن تنها حالتی است که باعث آرام گرفتن فعالیت های جسم می گردد و در واقع تولید آدرنالین کرده و دیگر هورمون های افزایش یابنده را کاهش می دهد.

خنده علاوه بر تاثیراتی که برخود شخص می گذارد، می تواند بر دیگران هم تاثیر مثبتی بگذارد; زیرا ما بطور غریزی، به طرف افرادی جذب می شویم که زیاد لبخند می زنند و چهره ای گشاده تر دارند. آنها زیباتر و بهتر از افرادی به نظر می رسند که به ندرت لبخند می زنند.

لبخندی که بر چهره افراد نقش می بندد، نقش کلیدی دارد. امیرالمؤمنین علیه السلام می فرماید: «برخورد نیکو رشته برادری را محکم می کند و بر آن می افزاید» و به قول «فرانکلین »، خنده هر دری را به سوی انسان می گشاید و رشته دوستی ها را محکم می کند. ما با استفاده از این وسیله، بدون صرف هیچ هزینه ای، می توانیم مردم را به خود جلب کنیم، تا اگر حرفی برای گفتن داشتیم، حرف هایمان در دل ها بنشیند و اثر مطلوب داشته باشد. به فرموده رسول اکرم صلی الله علیه وآله: «شما اگر با مال خود نمی توانید مردم را جذب کنید، پس با گشاده رویی و خوشرویی با آنها برخورد کنید.» همانطور که خود ایشان چنین رفتاری داشتند. در سوره مبارکه آل عمران، آیه 159 می خوانیم:

«فبما رحمة من الله لنت لهم ولو کنت فظا غلیظ القلب لانفضوا من حولک »; «در سایه رحمت الهی تو با مردم مهربان شدی، در حالی که اگر خشن و تندخو بودی، از اطراف تو پراکنده می شدند.»

شوخی، خنده و نشاط، پیشرفت های چشمگیری برای بسیاری از افراد در زندگی به بار آورده است. مشکلات این افراد نه تنها باعث غم و اندوه آنان در زندگی نمی شود بلکه منبع نیرومندتر شدن و مقدمه رسیدن آنها به موفقیت می گردد; هر چند تلخی ها و ناملایمات را با تمام وجود حس می کنند، اما غم را در سینه ها حبس می کنند و تبسم را به چهره خود می نشانند. چنین رفتاری انسان را محبوب خدا می کند; زیرا خداوند کسی را که با لبخندهایش دل دیگران را شاد کند، دوست دارد. در روایات آمده است: «خداوند به چیزی بهتر از شاد کردن دل مؤمن پرستش نشده است.» 

روی شکفته ای که دلی واشود از او صائب، به صد هزار گلستان برابر است

بیاییم از این هدیه ناب الهی بیشتر بهره ببریم. «برای شاد بودن بهانه های زیادی داریم، تا آنجا که اگر بخواهیم برای تمام شادی هایمان شکرگزاری کنیم، دیگر وقتی برای گله گزاری نخواهیم داشت ». و به یاد داشته باشیم که «هیچ ثروتی همچون تندرستی و هیچ نعمتی همچون شاد زیستن نیست.» و به قول «برنالو» «برای اینکه بزرگ و باارزش شویم، باید هنگامی که اشک هایتان می ریزد، تبسم کنید.»

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 


نقطه شروع اینجاست!

«یک درخت هرچند هم که بزرگ باشد با یک دانه آغاز می شود,طولانی ترین سفرها با اولین قدم»                      ( لائوتسه)                           

ما در جایی ایستاده ایم که اندیشه ها وکنش های چند ساله گذشته ما برایمان رقم زده اندو تمام آنچه در ده یا بیست سال آینده تجربه خواهیم کرد تحت تأثیر آن چیزیست که امروز رقم می زنیم.دوستها,خانواده,شغل,موجودی بانکی,محل زندگی,همه و همه با انتخاب امروز ما شکل خواهد گرفت.

زندگی,فرایند ساختن است آنچه امروز انجام می دهید بر آنچه فردا خواهید داشت تأثیر می گذارد,زندگی در یک محوطه بسته بیست وچهار ساعته اتفاق نمی افتد.

نتیجه ی فردا,ثمره ی تلاش امروز است.

ترک یک عادت ناشایست,گذراندن ساعتی در کنار خانواده,تعیین اهداف,پس انداز پول یا خرج کردن آن,ورزش کردن,وسعت بخشیدن به دامنه ذهن و هر تصمیم دیگری که امروز می گیرید بر فردای شما تأثیر خواهد داشت.

خیلی ها غافل از آن هستند که مهم آن چیزی ست که امروز انجام می دهیم,شما می توانید چند صباحی را کج دار مریز و بی خیال بگریزید,امّا یا زود باید حساب پس بدهید.می توانید صورتحساب ها را نپردازید,سزکار نروید و مشکلاتتان را به دوش این و آن بیندازید,امّا فقط یکی دو ماه,و بعد یک روز دیوار ها فرو می ریزد و شما هاج و واج و حیران می مانید که چرا دیگر کار برایتان جالب نیست,چرا پولی در بانک ندارید و چرا هیچکس دیگر مثل گذشته صمیمی نیست.آنوقت زندگی به یادتان می آورد که اینها پیامد های همان روز های بی خیالی است.

خلاصه کلام:

هر جا که هستید همان جا نقطه آغاز است,

تلاش بیشتر امروز,سازنده ی فردای متفاوت شماست.


                             « اندرو متیوس »

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
  

1- همیشه نسبت به هم مؤدب باشید، این کار بسیار آسان است و در کیفیت
روابط تان تفاوت چشم گیری ایجاد می کند.

2- زمانی که برای نخستین بار همسرتان را دیدید و عاشقش شدید را به یاد بیاورید
 و نامه عاشقانه‌ای برایش بنویسید
 و طی آن جزئیات آن خاطره را برایش بازسازی نمایید.

3- داخل اتومبیل همسرتان یادداشتی بگذارید که روی آن نوشته شده :
«عشق توست که چرخ های دنیا را می چرخاند».

4- وقتی در هوای سرد با هم قدم می زنید کت تان را درآورده و بر روی شانه هایش بیندازید.

5- به او بگویید با تمام افرادی که تاکنون دیده اید تفاوت چشم گیری دارد.
این موضوع در روابط تان تحوّل شگفت انگیزی به وجود خواهد آورد.
(یک زن خوب، الهام بخش مرد است. یک زن فوق العاده، نظر مرد را جلب می کند،
 یک زن زیبا، مرد را شیفته خود می کند. یک زن دل سوز، قلب مرد را می رباید…)

6- به پاس قدردانی از زحماتش، دستش را ببوسید.

7- فکر کنید که دیگر محبوب تان را نخواهید دید و پس از آن نامه عاشقانه بلندبالایی
 برایش بنویسید و به او بگویید او و عشقش برای شما چه معنا و جایگاهی دارد.

8- در کمد لباس هایش عطر بپاشید.

9- اگر دلتان می خواهد احساساتی برخورد کند، شما نیز با او احساساتی تر باشید.

10- زمان، دل های شکسته را درمان می کند!

11- به نقطه ضعف های همسرتان پی ببرید و زمانی که بین شما مشکلی پیش می آید،
انگشت روی آنها نگذارید.

12- دفترچه ای از حوادث جالبی که برایتان رخ داده است درست کنید و زمانی که او نیاز
 به کمی تجدید روحیه و تفریح دارد آن را در اختیارش بگذارید.

13- همین امشب به هنگام صرف شام در دهان همسرتان لقمه بگذارید.

14- با او مانند یک انسان رفتار کنید نه یک شیء.

15- با او به عنوان مهم ترین شخصیت دنیا برخورد کنید.
(در صورتی که با افرادی که دوستشان دارید هم دردی کنید، آنها بیشتر
 مجذوب شما می شوند).

16- برای حفظ سلامتی اش از هیچ کاری دریغ نکنید.

17- وقتی روز بدی را پشت سر گذاشته اید سرتان را روی شانه های
 او بگذارید و یک دل سیر گریه کنید.

18- با همدیگر از فرزندانتان مراقبت کنید.

19- هرگاه می خواهد از خانه خارج شود تا جلوی در خانه
 دنبالش رفته و او را بدرقه کنید.

20- هرگاه یک مشاجره لفظی بین شما پیش آمد زود همه چیز را فراموش کنید.

“با عشق به زندگیتان جان ببخشید.”

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

 

شاداب

ما با ارایه این مقاله قصد نداریم شما را مدام شاد نگاه داریم، بلکه بیشتر مایلیم تا به جای احساس ناراحتی، خشم، افسردگی و اضطراب، حداقل یک یا چند بار در روز شادی را حس کنید.

به چند نکته زیر توجه کنید. لازم نیست همه نکات را رعایت کنید به آن مواردی بپردازید که بیشتر برایتان کارساز است.

در حال زندگی کنید

در لحظه باشید! به طور مثال بهتر است که هنگام صرف شام با خانواده به جای نگرانی برای قرار ملاقات روز آینده با پزشک تان، به غذا، جمع خانواده و صحبت تان فکر نمایید.

بلند بخندید

پیش بینی احساس شادی، میزان هورمون "اندروفین" و هورمون های دیگری را که به خوشی و آرامش شما می انجامد افزایش می دهد و در عین حال تولید هورمون اضطراب را کاهش می دهد. دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا 16 نفر را که همگی معتقد بودند، تماشای یک فیلم برای آنها خنده دار بود را مورد بررسی قرار دادند. سه روز قبل به نیمی از آنها گفته بودند که این فیلم کمدی است. این دسته از افراد قبل از تماشای این فیلم متوجه تغییرات بیولوژیکی در بدنشان شدند. وقتی به تماشای فیلم پرداختند، میزان هورمون اضطراب در بدنشان به طور چشم گیری کاهش یافت. این در حالی بود که میزان هورمون های شادی بخش افزایش داشت.

خوب بخوابید

بهتر است که روزانه برای مدتی کوتاه استراحت کنید و شب ها هم در حالی که کتاب می خوانید و حداکثر تا ساعت 10 شب، به رختخواب بروید و بخوابید. این راهکار برای بهبود خلق و خو و نیز چشم اندازتان نسبت به زندگی مؤثر است.

به موزیک گوش دهید

تحقیقات حاکی از آن است که شنیدن موسیقی آرام قسمتی از مغز را فعال می کند که باعث شادی می شود. در ضمن این راهکار به کسب آرامش هم می انجامد.

این روش به طور آزمایشی در گروهی از افراد بالغ در حین عمل جراحی چشم انجام شد و نتایج نشان داد که این افراد نسبت به کسانی که در سکوت عمل شده بودند، تعداد ضربان قلب، فشار خون و فعالیت قلبی کمتری داشته اند.

منظم باشید

با وجود شلوغی میز کارتان که پر از کاغذ، مجله و صورت حساب است، یا کابینت آشپزخانه تان که بسیار نامنظم است و نیز دفترچه چک تان که در طی 6 ماه اخیر هنوز تسویه نشده، نمی توانید تمرکز کنید و نفس عمیق بکشید.

به علاوه با انجام کارهای تکراری روزانه مثل جارو زدن، گردگیری و شستشوی زمین هم می توانید به آرامش و شادی برسید(البته فقط در صورتی که این کارها را با تمرکز کامل انجام دهید).

نه بگویید

کارهایی را که در اولویت نیستند و از آنها لذت نمی برید را از برنامه زندگی خود حذف نمایید.

برای انجام کارهایتان لیستی تهیه نمایید

هیچ چیز بهتر از این نیست که وظایف تان را بنویسید. این کار باعث می شود تا اهداف تان را شناسایی کرده و تنش و نگرانی را از وجودتان دور کنید. سپس مطمئن شوید که آیا همه وظایفتان را به خوبی انجام داده اید.

برای انجام هر کاری، زمان مشخصی را اختصاص دهید.

دکتر "ادوارد سوئارز" یکی از استادان روان پزشکی در دانشگاه دوک معتقد است: "افرادی که در یک زمان به انجام چند کار می پردازند، بیشتر به بیماری فشار خون مبتلا می شوند."

زمانی که با تلفن صحبت می کنید، به جای انجام همزمان شستشوی لباس ها یا نظافت آشپزخانه، بهتر است به راحتی بنشینید و به مکالمه خود تمرکز کنید و نیز زمانی که با کامپیوتر کار می کنید به کار یا پروژه دیگری نپردازید.

بهتر است که ابتدا کار نخست را به اتمام برسانید سپس به کار دیگری بپردازید.

باغبانی کنید

همان طور که تنفس هوای تازه و انجام حرکات ورزشی باعث کاهش اضطراب می شود و فرد را سرحال و سرزنده می کند، انجام امور باغبانی مثل زدودن علف های هرز باغ یا باغچه، تماشای رشد دانه ای که به گیاه تبدیل شده و گل می دهد و نیز هرس شاخ و برگ درختان که ممکن است فقط چند ساعتی وقتتان را بگیرد، نیز حس شادی و آرامش را در وجودتان زنده می کند.

برای مدتی به اخبار نشریات و رسانه ها گوش ندهید

برای یک هفته هیچ روزنامه ای را نخوانید، به هیچ اخباری گوش نکنید و به عناوین اخبار هم اهمیت ندهید، با این کار از دنیای پُر تنشی که این خبرها برای ما ساخته اند دور می شوید. در عوض زمانی را به عبادت، پیاده روی، شرکت در کلاس های یوگا یا مدیتیشن اختصاص دهید.

ایمان خود را محکم کنید

دکتر "دیوید مایر" استاد روان شناسی دانشکده "هوپ" هلند معتقد است "پس از بررسی های بسیار به این نتیجه رسیدیم که افراد با ایمان شادتر از کسانی هستند که پایه های اعتقادی سست دارند و بهتر می توانند با مشکلات و ناراحتی ها مقابله نمایند. اعتقاد و ایمان به زندگی بسیاری از افراد معنا می بخشد، قدرت پذیرش آنها را زیاد می کند، آنها را به عالم معنویت و دنیایی غیر از دنیای مادی سوق می دهد."

شکرگزار نعمت هایی باشید که خداوند به شما عطا کرده است

افرادی که روزانه زمانی را به تفکر در مورد نعمت هایی که خداوند به آنها عطا کرده (مثل سلامتی، دوستان، خانواده، آزادی، تحصیلات و...) اختصاص می دهند، بسیار شاد و سرحال اند.

گیاهان دارویی مناسب را بو کنید

بوییدن گیاهان یکی از راهکارهای مؤثر در کاهش اضطراب و ایجاد شادی است.

یکی از تحقیقات نشان داد افرادی که در معرض بوی گیاه رزماری قرار گرفتنه بودند، کاهش قابل توجه ای در اضطراب داشته اند، آگاهی شان بیشتر شده و سریع تر هم به حل مسایل ریاضی می پرداختند. از طرفی بوییدن گیاه استوخودوس هم باعث افزایش دسته ای از امواج مغزی می شود که آرامش را در بدن تقویت می کنند.

به مکان های آرام پناه ببرید

مساجد، امامزاده ها، مزارهای ائمه و علمای دین، کتابخانه، موزه و باغ ها دنیایی از آرامش هستند و برای مقابله با دنیای پر از تنش امروزی بسیار کار سازند.

در ضمن، می توانید مکان های مناسب و آرامی را که به منزلتان نزدیک است انتخاب کنید و در مواقع ناراحتی به آنجا پناه ببرید.

برای کمک به دیگران داوطلب شوید

کمک کردن به دیگران باعث می شود تا بسیاری از مشکلات خودتان هم برایتان حل شود و در ضمن باعث ارتباط اجتماعی بیشتر نیز می گردد.

از آنجایی که افراد شاد بیشتر از دیگران مایل به کمک دیگران کمک هستند، هم یاری با دیگران، شادی و رضایت فرد را افزایش می دهد.

یکی از تحقیقات حاکی از آن است که کمک داوطلبانه باعث افزایش شادی، رضایت از زندگی، عزت نفس، تسلط بیشتر به زندگی، سلامت بدنی و کاهش اضطراب می شود.

زمانی را به تنهایی بگذرانید

با وجود این که بهترین پادزهر برای درمان اضطراب ارتباط با دیگران است، اما گاهی اوقات تنهایی برای واکنش بهتر نسبت به مشکلات، لازم و ضروری است. شما می توانید به تنهایی پارک بروید یا به تماشای یک فیلم خوب بپردازید و یا ساده تر اینکه به کتاب داستان هایتان و یا لوازم قدیمی نگاهی بیندازید.

به دوستان نزدیکتان اهمیت دهید

یکی از تحقیقات انجام شده در مورد 1300 نفر حاکی از آن است که کسانی که دوستان نزدیک و صمیمی بیشتری دارند، نسبت به آنهایی که فقط یک یا دو دوست صمیمی دارند، فشار خون، چربی و قند خون و هورمون اضطراب شان کم تر است.

به طور کلی زنان بیش از مردان از روابط دوستانه خود با خانواده و همسرشان لذت می برند.

بسیاری از بررسی ها این نکته را خاطرنشان می کند، افرادی که احساس تنهایی و اضطراب دارند و گوشه گیری می کنند، 3 تا 5 برابر بیشتر از کسانی که به دیگران محبت می کنند، (با دیگران صمیمی هستند و به خوبی ارتباط برقرار می کنند)، بیمار می شوند و زودتر مرگ به سراغ شان می آید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
روزی پلنگی وحشی به دهکده حمله کرده بود. شیوانا همراه با تعدادی ازجوانان برای شکار پلنگ به جنگل اطراف دهکده رفتند. اما پلنگ خودش را نشان نمی داد و دائم از تله شکارچیان می گریخت. سرانجام هوا تاریک شد و یکی از جوانان دهکده با اظهار اینکه پلنگ دارای قدرت جادویی است و مقصود آنها را حدس می زند خودش را ترساند و ترس شدیدی را بر تیم حاکم کرد. شیوانا با خوشحالی گفت که زمان شکار پلنگ فرا رسیده است و امشب. حتما پلنگ خودش را نشان می دهد. از قضا پلنگ همان شب خودش را به گروه شکارچیان نشان داد و با زخمی کردن جوانی که به شدت می ترسید، سرانجام با تیرهای بقیه از پا افتاد. یکی از جوانان از شیوانا پرسید: چه چیزی باعث شد شما رخ نمایی پلنگ را پیش بینی کنید؟ در حالیکه شب های قبل چنین چیزی نمی گفتید!؟ شیوانا گفت: ترس جوان و باور او که پلنگ دارای قدرت جادویی است باعث شد پلنگ احساس قدرت کند و خود را شکست ناپذیر حس کند. این ترس ها و باورهای ترس آور و فلج کننده ما هستند که باعث قدرت گرفتن زورگویان و قدرت طلبان می شوند. پلنگ اگر می دانست که در تیم شکارچیان کسانی حضور دارند که از او نمی ترسند هرگز خودش را نشان نمی داد!نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
اگر من ترک ارباب وفا کردم پشیمانم
اگر اینگونه بـا ساقی جفـا کردم پشیمانم

من از عمـری کـه بـا زاهــد فنــا کردم
من از جوری که در راه خدا کردم پشیمانم

من امشب گوشه میخانـه می مـانم
کــــــه داد از سـاغـــر و پیـمانــه بستــانـم

بــه هـر جـا پـا گـذارم کینـــه هـا بینم
هــــــزاران چهـــــره در آئینــــه هـــا بینـــم

چه جایی خوش تر از میخانه بگـزینم
مــن اینجــــــا مـــست و حیـــــــــرانــــــــم

من امشب گوشه میخانـه می مـانم
کــــــه داد از سـاغـــر و پیـمانــه بستــانـم

در اینجـــا هـر کـه در دل بـــاوری دارد
در اینجــا هــر غمــــی خنیــــاگــــری دارد

کـه در میخانه حتی دشمنت بـا خود
بجــای دشنـــه دستــش ساغـــــری دارد

من امشب گوشه میخانـه می مـانم
کــــــه داد از سـاغـــر و پیـمانــه بستــانـم

در اینجا جز به کوی یار راهی نیست
در اینجـا جــز مهیـن دلدار شاهـی نیست

در اینجا پادشاه عـاشقان ساقیست
که او هم گاه گاهی هست گاهی نیست

در اینجا خون مردم خفته در خون نیست
در اینجـــا چهــره آزادگــــــی گـــم نیست

در اینجا تخت شاهی دوش مردم نیست
به نام عشق میخوانم
من امشب گوشه میخانه می مانم
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


با اینکه هنوز دولت ایران حاضر به تایین خط فقر در ایران نشده اما برخی گمانه زنیها حاکی از اینست که خانوارهای دارای درآمد زیر900هزار تومان فقیر محسوب میشوند.  که در ایران کسی اینقدر فقیر پیدا نمیشود
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : خط فقر در ایران،
لینک های مرتبط :

 

   1) طول عمر می آورد .

> حصرت محمد (ص) : عمر کسی اضافه نمی شود مگر با احسان و نیکی .

2) از بین بردن فقر .

3) شکست دادن شیطان . ( نیکوکاری پشت شیطان را به خاک می مالد )

4) دیگران را نیز متحول می سازد .

5) بازتاب عمل خود را خیلی زود می گیرید .

6) عزت و احترام را زیاد می کند .

7) حسابرسی را تبرک می کند .

    > امام علی (غ) : چه توشه ی خوبی است برای آخرت احسان و نیکوکاری .

سوگند به خدایی که همه آواها را می شنود ، هیچ کس دلی را شادمان نسازد مگر آنکه خداوند از آن شادمانی لطفی بیافریند و آنگاه که گرفتاری و مصیبتی به او رسد ، آن لطف همچون آبی سرازیر میشود و آن را از بین می برد .

>حضرت محمد(ص)

_ اگر خواستی مردم دوستت داسته باشند ، پس به آنها احسان و نیکی کن .

>امام علی(ع)

_ احسان نسبت به کسی که به شما بدی کرده است آن دشمنی را به دوستی و آشتی تبدیل می کند .

_ هر نیکوکاری محبوب است .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
روزی مجنون از روی سجاده شخصی عبور کرد مرد نماز را شکست وگفت:
مردک در حال رازونیاز با خدا بودم برای چه این رشته را بریدی ؟
مجنون لبخندی زد وگفت :
عاشق بنده ای بودم وتو را ندیدم تو عاشق خدا بودی چطور مرا دیدی؟
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
در زمان های خیلی دور قبل از میلاد مسیح یک مرد در بالایه کوه در یک کلبه زندگی میکرد که شب و روز به درگاه الهی عبادت میکرد و جایگاه خاصی در نزد پروردگار خویش و مردم داشت انقدر عبادت کرد که به درجه ایی رسید که خداوند فرشته ایی بر وی فرستاد که به او بگویید می توانی  بیماران راشفادهی.

ادم های زیادی نزد او رفتند و خداوند توسط ان مرد بزرگ انان را شفا میداد که نوبت رسید به دختر پادشاه که کل اندام اوفلج بود . پادشاه که شنیده بود چنین مردی وجود دارد دخترش را نزد او برد تا شفا پیدا کند. مرد پرهیزگار گفت باید فرزندت را اینجا بگذاری تا من به درگاه الهی دعا کنم وقتی که دخترت خوب شد خودش با پای خویش برگردد ...

شیطان در شب اول نزد مرد امد و گفت بنده من باش و نگاه کن دختری که هیچ دفاعی از خود ندارد و تو می توانی بر او تسلط پیدا کنی و ببین چقدر زیباست!

شب و روز گذشت و شیطان دست برنداشت تا انکه آن مرد فریب هوس و شهوت را خورد و بر آن دختر فلج تسلط یافت و زنا کار شد...

ترسید که مبادا دختر به پدر خویش بفهماند و او را اتش بزنند گفت چه کنم؟ شیطان گفت اون را بکش و تیکه تیکه اش کن و بدنش را در قسمت های مختلف جنگل دفن کن و ان مرد اینکارو کرد ...

پادشاه آمد و گفت دخترم چه شد ؟مرد گفت او شفا پیدا کرد و  به خانه برگشت!

پادشاه موقع برگشت از جنگل می گذشت که سگ دختر بوی صاحب خویش را حس کرد و زمین را با پاهایش بلند میکرد . سر دختر پیدا گشت...

پادشاه دستور داد ان مرد را اتش زنند... او را بستند تا اتشش بزنند گفت ای شیطان تو مگر نگفتی به من کمک میکنی پس چه شد؟

شیطان گفت پس بر من تعظیم کن تا نجات یابی مرد گفت دست و پایم بسته چگونه تعظیم یا سجده کنم ؟

شیطان گفت با چشمانت و ان مرد از خدا پرستی به شیطان پرست تبدیل شد و با چشمانش تعظیم کرد و اتش او را در برگرفت!

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

لاینل واترمن داستان آهنگری را می‌گوید که پس از گذراندن جوانی پرشر و شور، تصمیم گرفت روحش را وقف خدا کند. سال‌ها با علاقه کار کرد، به دیگران نیکی کرد، اما با تمام پرهیزگاری، در زندگی‌اش اوضاع درست به نظر نمی‌آمد. حتی مشکلاتش مدام بیش‌تر می‌شد.

یک روز عصر، دوستی که به دیدنش آمده بود و از وضعیت دشوارش مطلع شد، گفت: «واقعا که عجبا. درست بعد از این که تصمیم گرفته‌ای مرد خداترسی بشوی، زندگی‌ات بدتر شده، نمی‌خواهم ایمانت را ضعیف کنم اما با وجود تمام رنجهایی که در مسیر معنویت به خود داده‌ای، زندگیی‌ات بهتر نشده.

آهنگر مکث کرد و بلافاصله پاسخ نداد.

سرانجام در سکوت، پاسخی را که می‌خواست یافت.

این پاسخ آهنگر بود:

در این کارگاه، فولاد خام برایم می‌آورند و باید از آن شمشیر بسازم. می‌دانی چه طور این کار را می‌کنم؟ اول تکه‌ی فولاد را به اندازه‌ی جهنم حرارت می‌دهم تا سرخ شود. بعد با بی‌رحمی، سنگین‌ترین پتک را بر می‌دارم و پشت سر هم به آن ضربه می‌زنم، تا این که فولاد، شکلی را بگیرد که می‌خواهم. بعد آن را در تشت آب سرد فرو می‌کنم، و تمام این کارگاه را بخار آب می‌گیرد، فولاد به خاطر این تغییر ناگهانی دما، ناله می‌کند و رنج می‌برد. باید این کار را آن قدر تکرار کنم تا به شمشیر مورد نظرم دست بیابم. یک بار کافی نیست.

آهنگر مدتی سکوت کرد و سپس ادامه داد:

گاهی فولادی که به دستم می‌رسد، نمی‌تواند تاب این عملیات را بیاورد. حرارت، ضربات پتک و آب سر، تمامش را ترک می‌اندازد. می‌دانم که این فولاد، هرگز تیغه‌ی شمشیر مناسبی در نخواهد آمد. آنوقت است که آنرا به میان انبوه زباله‌های کارگاه میاندازم.

باز مکث کرد و بعد ادامه داد:

می‌دانم که در آتش رنج فرو می‌روم. ضربات پتکی را که زندگی بر من وارد کرده، پذیرفته‌ام، و گاهی به شدت احساس سرما می‌کنم. انگار فولادی باشم که از آبدیده شدن رنج می‌برد. اما تنها دعایی که به درگاه خداوند دارم این است :

«خدای من، از آنچه برای من خواسته‌اید صرفنظر نکنید تا شکلی را که شما می‌خواهید، به خود بگیرم. به هر روشی که می‌پسندید ادامه دهید. هر مدت که لازم است، ادامه دهید، اما هرگز، هرگز مرا به کوه زباله‌های فولادهای بی فایده پرتاب نکنید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دلم میخواهد زندگی را از زاویه ای دیگر ببینم.

دوست دارم نگاه هندسی به زندگی داشته باشم و محیط پیرامون خود را با دیدی نو محاسبه کنم.

دلم میخواهد مساحت عمرم را بسنجم و به شخصیتم شکل مناسبی بدهم.

میتوانم زندگی را مربعی فرض کنم که اضلاع ان را ایمان- هدف -امیدو عشق تشکیل داده اند یا مثلثی

که زاویه های ان علم-ایمان و انسانیت باشد.

میتوانم مرکز دایره حیاتم را انتخابهای خوب قرار دهم.

چرا سطحی بیندیشم؟

وقتی دوست دارم به افکار و زندگیم عمق دهم و میتوانم حجم معنویتم را افزون سازم.

من میتوانم از نقطه های خط عمرم خطی مستقیم در جهت خوبی و مهربانی ترسیم کنم.

من دلم میخواهد زندگیم بر قاعده پاکی استوار باشد.به موازات حق پیش بروم و زاویه دیدم باز باشد.

وقتی این قدر توانایی دارم چرا شکل غیر منتظم باشم و از میان خطوط خط های شکسته و منحنی را

برگزینم؟

من میتوانم منشوری باشم شفاف که از هر سو جلوه ای خاص دارد.

منشوری که نور را به راحتی تجزیه میکند و فضا را با رنگهای دلپذیر و جذاب محبت-امید-عشق-

عرفان و... می اراید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 27 بهمن 1390 :: لیدا
زندگى دفترى ازخاطرهاست; یك نفر در دل شب، یك نفر در دل خاك، یك نفر همدم خوشبختیهاست، یك نفر همسفر سختیهاست، چشم تا باز كنیم عمرمان میگذرد ماهمه همسفر و رهگذریم، آنچه باقیست فقط خوبیهاست
نوع مطلب : فرهنگی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
به نظر من ایران بیش از هند دارای خدایان متعدد است. مأمورین شهرداری.مأمورین اداره آب ،مأمورین اداره برق،و...نظر شما چیه؟
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

پانته آ زنی بود شوشی که مادی‌ها با خیمه ممتاز برای کوروش گذارده بود .وی از حیث زیبایی همتا نداشت و همسرش آبراداتس بود که شاه آشور او را به سفارت نزد پادشاه باختر فرستاده بود تا عهدنامه ای منعقد سازد.کوروش چون دید شوهر زن غایب است اور ا به دوست صمیمی و مادی خود یعنی آراسپ سپرد تا موقع بازگشت شوهر [پان ته آ] این زن را حفظ کند.آراسپ قبول کرد اما درباره زیبایی این زن نزد کوروش سخن‌ها گفت.کوروش حاضر نشد زن را ببیند و چنین گفت: می ترسم فریفته زیبایی او گشته و زن را به شوهرش پس ندهم.آراسپ مسئول نگهداری این زن شد اما بعد مدتی عاشق شده و نتوانست خودداری کند و به زن تکلیف کرد تا به او دست دهد.پان ته آ چون شوهر خود را دوست می داشت این تکلیف را رد کرد.آراسپ اصرار می کرد و زن دوری.بالاخره پان ته آ با تهدید آراسپ مواجه شد و با وجود آنکه قصد نداشت با گفتن این ماجرا به کوروش میان این دو دوست را به هم بزند ولی کسی را فرستاده و کوروش را باخبر کرد.کوروش، ارته باذ را فرستاد تا آراسپ را ملامت نماید.آراسپ که فهمید کوروش از این قضیه مطلع شده ترسید و پشیمان شد.کوروش چون اندوه آراسپ را دید از تقصیر وی بگذشت.پان ته آ چون خبر رفتن آراسپ را به لیدیه شنید نزد کوروش رفته و گفت که وقتی شوهرم بیاید خواهی دید که برای تو صمیمی تر از آراسپ خواهد بود.کوروش پذیرفت تا رسولی فرستاد وخواستار بازگشت آبراداتاس شد.چون آبراداتاس رمز زن خود را شناخت با دو هزار سپاهی نزد کوروش آمد.چون رسید کوروش امر کرد وی را به خیمه پان ته آ برند.شور و شعف زن و شوهر را حد نبود.پان ته آ از نجابت، خودداری و عطوفت کوروش نزدشوهرش صحبت کرد و از آبراداتاس خواست نسبت به کوروش همان حسیات را بپرورد که کوروش نسبت به او پرورد.آبراداتاس در ساخت ارابه داس دار به کوروش کمک کرد.ارابه آبراداتاس دارای چهار مال بند و هشت اسب بسته بود.کم کم عازم نبرد بود که پان ته آ آمد.کلاه خودی از طلا-بازوبند و یاره هایی از همان فلز –قبایی ارغوانی که از پایین چین می خورد و یک پر کلاه لعل فام به همسرش تقدیم کرد.آبراداتاس در حیرت شد .پان ته آ اسلحه را به دست خود بر تن شوهرش پوشید در حالیکه سعی می کرد اشک هایش را پنهان کند.چون آبراداتاس خواست سوار اسب شود پان ته آ گفت:اگر زنانی هستند که شوهرشان را بیش از خودشان دوست دارند من گمان می کنم که یکی از آنها باشم.در ادامه حرف هایش گفت:وقتی که من اسیر و از آن کوروش شدم نه فقط او نخواست مرا برده خود بداند یا مرا با شرایط شرم آوری آزاد کند بلکه مرا برای تو حفظ کرد مثل اینکه زن برادر او باشم.چون آراسپ رفت، من به کوروش وعده دادم که اگر اجازه دهد تو را بخواهم تا بیایی و برای او متحدی با وفاتر و مفید تر از آراسپ باشی.آبراداتاس چون اینها را شنید دست بر سر همسرش گذاشت و رو به آسمان کرده، گفت:خدایا چنان کن من شوهری باشم لایق پان ته آ و دوستی درخور کوروش که با ما مردانه رفتار کرد.پس سوار شد و ارابه ران در را بست.پان ته آ که دیگر نمی توانس شوهرش را ببوسد چند با ارابه را بوسید .ارابه کم کم دور شد و پان ته آ ازعقب آن به راه افتاد.آبراداتاس فریاد می زد:پان ته آ دل قوی دار.خواجه سرایان و زنان پان ته آ را به چادر بردند.عاقبت آبراداتاس در نبرد با مصری‌ها کشته شد .به کوروش خبر مرگ این مرد بزرگ را داده و اعلام کردن همسرش جسد او را یافته و به کنار رود پاکتول برده و خدمه‌ها مشغول کندن قبر هستند.کوروش دست بر ران خود زد و با هزار سوار به محل مزبور رفت.پان ته آ روی خاک نشسته و سر آبراداتاس را روی زانو گرفته و بهترین لباس شوهرش را بر جسد پوشانده بود و اشک می ریخت.کوروش چون رسید و جسد را دید گفت:افسوس ای دوست خوب و با وفا ما را گذاشتی و درگذشتی.پس دست مرده را گرفت اما این دست در دست کوروش بماند زیرا یک مصری آن را تبر از بدن جدا کرده بود.پان ته آ دست را از کوروش گرفته، بوسید و به ساعد چسباند.کوروش بی اندازه متاسف بود و آنجا را ترک کرد در حالیکه یارانش بهترین زینت‌ها را برای جسد آورده بودند.پان ته آ خواجه‌ها را به این بهانه که می خواهد تنها برای شوهرش زاری کند دور کرد.فقط دایه اش را نگاه داشت و به او گفت:پس از اینکه من مردم جسد من و شوهرم را در یک قالی بپوش .دایه هر چه کرد نتوانست او را از خودکشی بازدارد.پان ته آ خنجری که با خود داشت را بر کشید و ضربتی به خود زد و سر بر سینه شوهرش گذاشته و جان تسلیم کرد.خواجه‌های پان ته آ چون مطلع شدند هر سه خنجرها را کشیده و انتحار کردند.چون کوروش مطلع شد مراسم دفن باشکوهی برای آن زن و شهر به عمل آورد و مقبره وسیعی برای آنان ساخت.گویند این مقبره هنوز پابرجاست و بر ستونی نام این زن و شوهر به زبان سریانی حک شده.بر روی کتیبه نوشته:حاملین عصای سلطنت                                                                                                                                .

 

نوع مطلب : فرهنگی، 
برچسب ها : پانته آ زن زیبای ایرانی،
لینک های مرتبط :

مدیر کل ریالی و نشر بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی عیدی کارمندان را بر اساس مصوبه روز گذشته دولت بر اساس نیم سکه با نرخ 300 هزار تومان و تحویل آخر شهریور ماه انجام می دهد.

 عباس کمره ای در نشست خبری ظهر امروز خود با اشاره به تعیین نرخ 350 هزار تومان برای عیدی کارکنان دولت اظهار داشت: بر اساس مصوبه 25/11/90 که توسط دولت امضا شده کارکنان دولت می توانند عیدی خود را به صورت 50 هزار تومان نقد و یک حواله 300 هزار تومانی برای تحویل نیم سکه در پایان شهریور ماه سال 91 دریافت کنند.

مدیر کل ریالی و نشر بانک مرکزی ادامه داد: اگر در این زمان کارکنان از تحویل نیم سکه منصرف شوند می توانند با ارایه حواله 300 هزار تومان خود را دریافت کنند.


در ضمن کارمندان عزیز میتوانند بجای سبزی پلو و ماهی شب عید از نون و ماست استفاده کنند

نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : عیدی کارمندان دولت،
لینک های مرتبط :

نهایت عشق !


یک روز آموزگار از دانش آموزانی که در کلاس بودند پرسید آیا می توانید راهی غیر تکراری برای ابراز عشق ، بیان کنید؟
برخی از دانش آموزان گفتند با بخشیدن عشقشان را معنا می کنند. برخی «دادن گل و هدیه» و «حرف های دلنشین» را راه بیان عشق عنوان کردند. شماری دیگر هم گفتند «با هم بودن در تحمل رنجها و لذت بردن از خوشبختی» را راه بیان عشق می دانند.
در آن بین ، پسری برخاست و پیش از این که شیوه دلخواه خود را برای ابراز عشق بیان کند،
داستان کوتاهی تعریف کرد:

یک روز زن و شوهر جوانی که هر دو زیست شناس بودند طبق معمول برای تحقیق به جنگل رفتند. آنان وقتی به بالای تپّه رسیدند درجا میخکوب شدند. یک قلاده ببر بزرگ، جلوی زن و شوهر ایستاده و به آنان خیره شده بود. شوهر، تفنگ شکاری به همراه نداشت و دیگر راهی برای فرار نبود. رنگ صورت زن و شوهر پریده بود و در مقابل ببر، جرات کوچک ترین حرکتی نداشتند. ببر، آرام به طرف آنان حرکت کرد. همان لحظه، مرد زیست شناس فریاد زنان فرار کرد و همسرش را تنها گذاشت. 

 ادامه داستان


نوع مطلب : سرگرمی، علمی، اجتماعی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نمی دانم پس از مرگم چه خواهد شد
نمی خواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت
ولیکن سخت مشتاقم که از خاک گلویم سوتکی سازد
                                                              بدست طفلکی گستاخ و بازیگوش
                                                                                   او یکریز و پی در پی
                                دم گرم خودش را در گلویم سخت بفشارد
                                 و خواب خفتگان خفته را آشفته تر سازد
                                بدین سان بشکند در من سکوت مرگبارم را
 
 
دکتر شریعتی
نوع مطلب : فرهنگی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

خانم جوانی در سالن انتظار فرودگاهی بزرگ منتظر اعلام برای سوار شدن به هواپیما بود...

باید ساعات زیادی رو برای سوار شدن به هواپیما سپری می کرد و تا پرواز مدت زیادی مونده بود.پس تصمیم گرفت یه کتاب بخره و با مطالعه این کتاب مدت رو بگذرونه...اون همینطور یه پاکت شیرینی هم خرید.اون خانم نشست رو یه صندلی راحتی در قسمتی که مخصوص افراد مهم بود.تا هم با خیال راحت استراحت کنه و هم کتابشو بخونه .کنار دستش جایی که پاگت شیرینیش رو گذاشته بود،آقایی نشست روی صندلی بغلش و شروع کرد به خوندن مجله ای که با خودش آورده بود.وقتی خانومه اولین شیرینیش رو برداشت آقاهه هم یه دونه ور داشت..خانومه عصبانی شد ولی به روش نیاورد ...فقط پیش خودش فکر کرد که این یارو عجب رویی داره !!!!!!اگه حوصله داشتم حالشو می گرفتم.

هر یه دونه شیرینی که خانومه بر میداشت،آقاهه هم بر میداشت.دیگه خانومه داشت راستی راستی جوش میاورد. ولی نمی خواست باعث مشاجره بشه .وقتی فقط یه شیرینی ته پاکت مونده بود،خانومه فکر می کرد : این آقای سوءاستفاده چی چه عکس العملی نشون میده آقاهه هم با کمال با کمال خونسردی شیرینی آخر رو برداشت !!!!!! دو نصفش کرد.یکی رو داد به خانومه !! نصفشم خودش خورد.

این دیگه خیلی رو می خواد .خانومه از عصابنیت کارد می زدی خونش در نمی اومد.

در حالی که حسابی قاطی کرده بود،بلند شد و کتاب و اثاثش رو برداشت وعصبانی رفت برای سوار شدن به هواپیما.

وقتی نشست توی هواپیما سر جای خودش ،یه نگاهی به کیفش انداخت تا عینکشو برداره...که یکدفعه غافلگیر شد ...

برای اینکه دید اون پاکت شیرینی که خریده بود هنوز تو کیفش "دست نخورده و باز نشده"

فهمید که اشتباه کرده و از خودش حسابی شرمگین شد.اون یادش رفت که که پاکت شیرینی رو که خرید تو کیفش گذاشت.اون آقا بدون ناراحتی و اوقات تلخی شیرینی هاشو با اون تقسیم کرده بود.در حالی که فکر کرده بود که آقاهه داره شیرینی هاشو می خوره....

وحالا حتی فرصتی برای نه برای توجیه کار خودش داشت نه برای عذر خواهی از اون آقا

چهار چیز است که غیر قابل جبران و برگشت ناپذیر است.

سنگ پس از اینکه پرتاب شد...

دشنام بعد از اینکه گفته شد...

موقعیت پس از اینکه از دست رفت...

و زمان پس از اینکه گذشت و سپری شد...


نوع مطلب : اجتماعی، فرهنگی، سرگرمی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

اقتصاد ایران، رتبه سوم بالاترین نرخ تورم را کسب کرد

اقتصاد کلان - فارس نوشت:

صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد ایران از نظر رشد اقتصادی بین 161 کشور درحال توسعه در سال جاری میلادی رتبه 110 را بدست بیاورد و از نظر تورم پس از بلاروس و ونزوئلا سوم شود.

صندوق بین‌المللی پول در جدیدترین گزارش خود از سلسله گزارش‌های موسوم به چشم‌انداز اقتصادی جهان به بررسی میزان تورم در کشورهای درحال توسعه پرداخته است.
در این گزارش میزان تورم برآورد شده برای ایران در سال جاری میلادی 22.5 عنوان شده است.
در میان 161 کشور در حال توسعه، ایران سومین رتبه تورم بالا را به خود اختصاص داده است. بلاروس با تورم 41 درصدی در رتبه نخست و ونزوئلا با تورم 25.8 درصدی در جایگاه دوم قرار دارند.
کشورهای گینه با 20.6، سودان با 20، قرقیزستان با 19.1، یمن با 19، ویتنام با 18.8، اتیوپی با 18.1، و سیرالئون با 18به ترتیب در رتبه‌های چهارم تا دهم قرار گرفته‌اند.
بر همین اساس، 10 کشور نخست با کمترین میزان تورم عبارتند از: مراکش با 1.5، بورکینافاسو با 1.9، چاد با 2، برزیل با 2.1، قطر با 2.3، گابن با 2.3، امارات با 2.5، کامرون با 2.6، مالی با 2.8، و ساحل عاج با 3 درصد تورم.  
نرخ تورم عربستان 5.4 درصد، مصر 11.1درصد، عراق 5 درصد، برزیل 6.6 درصد و لبنان نیز 5.9 درصد پیش بینی شده است.
صندوق بین المللی پول نرخ تورم ایران را در سال 2010 بالغ بر 12.4 درصد و رتبه ایران در میان کشورهای دارای تورم بالا در این سال را 10 اعلام کرده است.
بر اساس این گزارش، رشد اقتصادی ایران در سال 2011 نیز به 2.5 درصد خواهد رسید. این رقم در سال 2010 برابر با 3.2 درصد اعلام شده است.
بر این اساس ایران از نظر رشد اقتصادی در سال 2011 رتبه 110 را در میان کشورهای توسعه یافته به خود اختصاص خواهد داد.
بیشترین رشد اقتصادی در میان این کشورها از آن قطر با میزان 18.7 درصد عنوان شده است و غنا با 13.5 درصد در رتبه دوم و مغولستان با 11.5 درصد در رتبه سوم قرار گرفته اند.
کشورهای ترکمنستان با 9.9 درصد، عراق با 9، اریتره با 8.2، آرژانتین با 8 درصد، اتیوپی با 7.5، پاناما با 7.4، و موزامبیک با 7.2 به ترتیب در رتبه‌های چهارم تا دهم قرار دارند.
در این گزارش، رشد اقتصادی مصر 1.2 درصد، لبنان 1.5 درصد، عربستان 6.5 درصد، امارات 3.3، و برزیل 3.8 درصد پیش بینی شده است.

نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : اقتصاد ایران،
لینک های مرتبط :

انتقال | تغییر | رشته | مقطع | ارشد | پیام‌نور | ممنوع | است

مهمان شدن، انتقال، تغییر رشته و گرایش در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام‌نور ممنوع است.

مهمان شدن، انتقال، تغییر رشته و گرایش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌نور ممنوع است و داوطلبان این دوره باید توجه داشته باشند که امکان انتقال و تغییر رشته ندارند.

دانشجوی دانشگاه موظف است در هر نیمسال تحصیلی در مهلت اعلام شده از سوی دانشگاه برای ثبت‌نام و انتخاب واحد درسی اقدام کند.

عدم اقدام به موقع در هر نیمسال تحصیلی به منزله محرومیت از ادامه تحصیل در آن نیمسال تحصیلی است و اگر دانشجو بدون کسب موافقت دانشگاه بیش از دو نیمسال تحصیلی ثبت‌نام نکند از ادامه تحصیل محروم خواهد شد.

تعداد کل واحدهای درسی در هر رشته تحصیلی برای اخذ مدرک تحصیلی (کارشناسی ارشد) حسب رشته تحصیلی از ۲۸ تا ۳۲ واحد درسی است. (تعداد واحدهای رشته ۴۰ واحد است)

دانشجو حسب مورد به تشخیص گروه آموزشی موظف به اخذ و گذراندن واحدهای جبرانی (حداکثر ۲۴ واحد درسی) و واحدهای اضافی (حداکثر ۸ واحد) است.

تعداد واحدهایی که دانشجو می‌تواند در هر نیمسال تحصیلی (به جز آخرین نیمسال تحصیلی) انتخاب کند با توجه به میانگین نمرات قبلی دانشجو حداقل ۶ و حداکثر ۱۴ واحد درسی است.

مدرک دانشگاه پیام نور تحت هیچ شرایطی معادل ارزیابی نمی شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دانشگاه پیام نور طلایه دار عرصه علم آموزی و خدمات رسانی برای تمامی اقشار جامعه به ویژه اقشار کم درآمد و محروم است.

اسدالله عباسی افزود: فعالیت ارزنده دانشگاه پیام نور در توسعه علمی کشور و کیفیت بالای آموزشی آن همچنین گسترش علم در بین اقشار مردم  و در اقصی نقاط کشور بر کسی پوشیده نیست.

وی اظهارداشت: دانشگاه پیام نور با شعار آموزش برای همه کس کامل کننده حلقه آموزشی عالی در سطح کشور است و گسترش کمی و کیفی آموزش در این دانشگاه نشان از اهتمام مسئولان این دانشگاه به مقوله گسترش آموزش موثر در کشور دارد.

نماینده مردم رودسر و املش درمجلس گفت: شکستن سد ، گسترش همگانی علم و زدودن نگرانی و تشویش بین خانواده ها را از دیگر محاسن دانشگاه پیام نور دانست و گفت: این دانشگاه با جمعیت دانشجویی حدود یک میلیون نفر و ۵۰۰ مرکز و واحدهای دانشگاهی طلایه دار عرصه علم آموزی در کشوراست.

وی اظهارداشت: خلیل عظیم اعضای هیئت علمی و دانشجویان این دانشگاه به عنوان سرمایه های نظام جمهوری اسلامی ایران مورد توجه هستند و نمایندگان مردم در مجلس نیز با سعی و توان خود در توسعه و پیشبرد اهداف این دانشگاه قدم برداشته زیرا فارغ التحصیلان این دانشگاه بیشترین درصد قبولی دردوره های کارشناسی ارشد و دکتری درآزمون و حتی دانشگاه آزاداسلامی را به خود اختصاص می دهند.

عباسی در ادامه با اشاره به اینکه تحت هیچ شرایطی مدرک دانشگاه پیام نور معادل ارزیابی نخواهد شد، یادآورشد: دیدگاه های غیرکارشناسانه و شخصی مسئولان دربرابر خدمات صادقانه بزرگترین دانشگاه دولتی کشور ضمن ایجاد دلسردی دربین جمعیت و خیل عظیم دانشجویی دانشگاه پیام نور و خانواده هایشان سبب تنش و دوگانگی درکشوراسلامی فراهم می کند.

 

منبع : خبرگزاری دانشجویان پیام نور ( پیام نورن

تهیه و تنظیم :www.morghak.mihahanblog.com

نوع مطلب : فرهنگی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 

آیا میدانستید پلک زدن زنان ۲ برار پلک زدن مردان است ؟

آیا میدانستید قدیمی ترین بنا در شمال توکیو است که ۵۰ هزار سال قدمت دارد ؟

آیا میدانستید روزانه ۱۴۰۰۰ نفر به بیماری ایدز مبتلا می شوند ؟

آیا میدانستید مقاوم ترین ماهیچه در بدن زبان است ؟

آیا میدانستید لایه پوستی که آرنج دست را پوشیده هر ۱۰ روز یکبار عوض میشود ؟

آیا میدانستید در هر قطره آب ۳۳ میلیارد الکترون وجود دارد ؟

آیا میدانستید مرغ با شنیدن موسیقی بزرگترین تخم را میگـذارد ؟

آیا میدانستید مورچه کارگر تا ۵ سال و مورچه ملکه تا ۲۵ سال عمر می کند ؟

آیا میدانستید زنبور عسل ۲ معده دارد یکی برای جمع آوری عسل و دیگری برای هضم غذا ؟

آیا میدانستید مورچه نسبت به بدنش بزرگترین مغز را دارد ؟

آیا میدانستید همه نوزادان میگو نر میشوند و بعد از چند هفته بخشی از نوزادان به ماده تبدیل می شوند؟

آیا میدانستید افرادی که در اثر گزندگی زنبور میمیرند بیش از افرادی هستند که در اثر مار گزدگی میمیرند؟

آیا میدانستید حس بویایی خرس تقریباً ۱۰۰ برابر قوی تر از حس بویایی انسان است ؟

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

 

مراقبت از لب ها تنها برای داشتن ظاهری زیبا نیست، این مورد به منظور حفظ سلامتی اهمیت ویژه ای دارد. پس باید راه های درمان خشکی و ترک خوردگی لب را بدانیم تا بتوانیم مراقبت بیشتری از از لب های خود کنیم.لب ها مانند دیگر قسمت های پوست نمی توانند در برابر از دست دادن رطوبت مقاومت کنند. لایه های پوست لب بسیار نازک و فاقد غدد چربی هستند و به همین دلیل مستعد خشک شدن و ترک خوردن می باشند.

اگر لب هایتان خشکیده، چروک و دردناک شده اند، احتمالا شما از ترک خوردگی لب رنج می برید. ترک های کوچک و بزرگ باعث می شوند شما کمتر لبخند بزنید.

 عوامل متعددی می توانند منجر به خشکی و ترک خوردن لب شوند، اما مواردی همچون استرس، خستگی، سوء تغذیه، زندگی در مناطق گرم و مناطق سرد و خشک، عفونت های باکتریایی، استفاده مکرر از صابون و محصولات آرایشی غیر استاندارد، کمبود ویتامین، تنفس از دهان، خشکی هوای خانه، کم شدن آب بدن و عادت لیسیدن و جویدن لب ها از مهم ترین عواملی هستند که می توانند باعث تبخیر رطوبت و نهایتا خشک شدن لب ها گردند.

 در ادامه مطلب، به برخی راه های ساده برای داشتن لب هایی با طراوت و مرطوب اشاره می کنیم:

لب های خود را نلیسید

مکررا  در معرض آب قراردادن پوست، باعث محروم ساختن آن از رطوبت و در نتیجه خشک شدن آن می گردد. ممکن است به طور موقت احساس بهتری در شما ایجاد کند، اما در واقع باعث خشک شدن بیشتر لب ها می گردد، همانند شستن مداوم دست ها که خشکی پوست دست را به همراه دارد.

از پماد لب استفاده کنید

محصولات متعددی در بازار موجود است. بیشتر چرب و مومی شکل هستند که خاصیت ضدباکتری و ضدالتهاب دارند و با ایجاد لایه ای محافظ مانع از دست دادن رطوبت پوست می شوند. سعی کنید از پمادهایی که دارای اسانس و طعم هستند استفاده نکنید. این اسانس ها به دلیل شیرین بودن باعث تشدید عادت لیسیدن لب می شوند.

استفاده از وازلین طبی برای جلوگیری از خشکی لب بسیار موثر است.

 کمتر در معرض تابش نور خورشید قرار بگیرید

اشعه ماورای بنفش، لب ها را خشک و آسیب پذیر می کند. این امر در دیگر قسمت های بدن نیز صدق می کند.

 با اینکه لب در سرطان پوست سهیم است، اما فاقد ملانین می باشد. ملانین یا همان رنگدانه پوست، عاملی حفاظتی در برابر اشعه ماورای بنفش است.

سرطان پوستی که خود را بر روی لب ها نشان می دهد،  معمولا جدی تر است و سریع تر گسترش می یابد. پس اگر شما مجبور هستید که زیاد در معرض آفتاب قرار بگیرید، از پمادهای لب که حاوی ضد آفتاب هستند استفاده کنید. بهتر است این محصول را با spf (فاکتور حفاظتی) 15 به بالا تهیه و مصرف نمایید.

 از رژ لب های مرغوب استفاده کنید

متخصصان پوست معتقدند که زنان مسن کمتر از مردان، دارای پوست آسیب دیده و لب های شکاف خورده هستند. شاید دلیل آن استفاده از رژلب باشد.

رژلب ساختار حفاظتی متوسطی در برابر اشعه ماورای بنفش دارد. برای اثر بخشی بیشتر، بهتر است از رژلب های مرغوب مرطوب کننده و حاوی ضدآفتاب استفاده کنید.

 خمیر دندان خود را چک کنید

 حساسیت به خمیر دندان و دهان شویه ها می تواند عامل قرمزی و خشک شدن پوست لب گردد. برای چند روز از یک مارک خمیردندان و یا دهان شویه استفاده کنید و ببینید اگر مشکلی با شستشو و مسواک زدن ندارید آن را ادامه دهید.

مواد غذایی تحریک کننده نخورید

هنگامی که لب ها شکاف می خورند، حساس تر می شوند. موادغذایی خاص می تواند باعث التهاب بیشتر شود.

برای مدتی مصرف فلفل قرمز، خردل، انواع سس و آب پرتقال را کنار بگذارید تا لب های شما بهبود یابند.

در پایان، استرس را از خود دور کنید، به تغذیه خود توجه کنید، با استفاده از دستگاه های بُخور، محیط خانه را کمی مرطوب و استریلیزه نگه دارید تا پوستتان همیشه باطراوت و شاداب بماند.

 

 

 

 

 

 

نوع مطلب : علمی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

هزینه های سرسام آور زندگی در ایران اسلامی آنگونه بر ایرانیان فشار آورده است که اگر تکه نانی به کف آرند و به غفلت بخورند . اما در واقع همه این ناملایمات باز هم پیامی هر چند پر از رنج اما سرشار از روحیه ایرانی در خود دارند و آن هم اینست که همیشه  فشار ها را تحمل میکنیم اما تن به زلت نمیدهیم.

عکسی متفاوت از یک دانشجوی دختر ایرانی که برای کسب درآمد و برآورد هزینه های دانشگاه اقدام به واکس زدن میکند.

عکس ناراحت کننده را در زیر میبنیید .


عکسی متفاوت از یک دانشجوی دختر ایرانی که برای کسب درآمد و برآورد هزینه های دانشگاه اقدام به واکس زدن میکند.

عکس ناراحت کننده را در زیر میبنیید .

 

aks dokhtar kafash4 عکس تاسف بار یک دانشجوی دختر ایرانی

 

 

نوع مطلب : فرهنگی، اجتماعی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
بنویسید به دیوار سکوت
عشق سرمایه هر انسان است
بنشانید به لب...
حرف قشنگ...
حرف بد وسوسه شیطان است
و بدانید که فردا دیر است...
و اگر غصه بیاید امروز...
تا همیشه دلتان درگیر است.
پس بسازیذ رهی را که کنون...
تا ابد سوی صداقت برود
و بکارید به هر خانه گلی
که فقط بوی محبت بدهد
نوع مطلب : ادبیات، فرهنگی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
باز باران با ترانه
میخورد بر بام خانه
خانه ام کو؟...
خانه ات کو؟...
آن دل دیوانه ات کو؟
روز های کودکی کو؟
فصل خوب سادگی کو؟
یادت آید روز باران؟
گردش یک روز دیرین؟
پس چه شد دیگر کجا رفت؟
خاطرات خوب رنگین؟
در پس آن کوی بن بست...
در دل تو آرزو هست؟
کودک خوشحال دیروز
غرق در غمهای امروز...
باز باران رفته از یاد...
آرزوها رفته بر باد...با تشکر از آقای خسروانی ،دوست عزیزمان از یاسوج

نوع مطلب : فرهنگی، 
برچسب ها : باز باران،
لینک های مرتبط :

چقدر خوشبخته اونی که تورو داره

تو دوسش داری و دستاشو میگیری

میتونی تکیه گاهش باشی هر لحظه

با رویاهات داری دنیاشو میگیری

چقدر خوشبخته و اینو نمیدونه

که با تو زندگی کردن چقدر خوبه

تو اونجا شادی آرومی پر از عشقی

من اینجا تو دلم تردید و آشوبه

همه دنیای من مال تو بودن بود

حالا دیگه تورو داشتن یه رویائه

باید باور کنم سهم من این بوده

دلم بی تو چقدر خاموش و تنهائه

تو اونقدر خوبی که هر کی تورو داره

کنار تو براش دنیا بهشت میشه

همیشه توی این عشقای نافرجام

مقصر دست سرد سرنوشت میشه

تورو هرگز نداشتم اما میدونم

اونی که پیشته خوشبخت ترین میشه

براش با درد و غصه موندنم کم کم

با لبخند تو دیگه سخت ترین میشه

چقدر خوشبخته اونی که تورو داره

چقدر تلخه من اینجا بی تو آواره م

تو خوشبخت باش و من اینجا بدون تو

میشینم تا ابد روزامو میشمارم

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

زندگی هنر نقاشی كردن است بدون استفاده از پاك كن سعی كن همیشه طوری زندگی كنی كه وقتی به گذشته برمیگردی نیازی به پاك كن نداشته باشی.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 2 )    1   2   


سلام به همه دوستان و بازدید کننده های عزیز
اگر مایلید مطالب مورد نظر شما با نام خودتان اینجا در این وبلاگ چاپ بشه لطفا مطلب بفرستید
قبلا از اینکه به سایت خودتون سر میزنید از همه شما سپاسگزارم.مطالب این سایت عموما برای بالا بردن اطلاعات عمومی است و در زمینه ادبیات نیز فعالیت دارد

مدیر وبلاگ : محمدهادی برائی نژاد
نظرسنجی
نظرتان راجع به این وبلاگ و مطالب آن چیست؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
آمار